^Back To Top
 • 1  
  Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli.                                                                                    Jan Paweł II
 • 2  
  Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość, a nie jako specjalista.                                                                                                                              Albert Einstein
 • 3  
  Nie takie ważne żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.                                                                                                                              Janusz Korczak
 • 4  
   
 • 5  
   
baner

Konstytucja 3 Maja

kon 3maja 2014 20155W roku szkolnym 2014/15 akademię z okazji święta Konstytucji 3 Maja przygotowali pani Małgorzata Pawełczak i pan Adam
Kowalik wspólnie z uczniami klasy 5 i 6. Mottem uroczystości było: Nauczmy się tego kraju na pamięć, litera po literze, dzień po dniu…”

Uczniowie przedstawili krótki opis wydarzeń z II połowy XVIII wieku: rozbiory Polski, obrady Sejmu Czteroletniego, sylwetki osób zasłużonych dla kraju -  m.in.: Hugo Kołłątaja, Ignacego Krasickiego, Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego.

Szóstoklasiści wcielili się w role mieszczan i szlachty entuzjastycznie nastawionych do reform w kraju. Nie zabrakło również postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i marszałka Stanisława Małachowskiego.

Zaśpiewano piosenki: Witaj majowa jutrzenko, Na krakowskim rynku oraz utwór Pytasz mnie.

 

Nasza szkoła bierze udział w projektach

kapital_ludzki.jpgmleko.pngowoce.pngpierwzse_uczniowskie.pngradosna.png
Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook twitter flicker skype youtube digg