^Back To Top
 • 1  
  Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli.                                                                                    Jan Paweł II
 • 2  
  Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość, a nie jako specjalista.                                                                                                                              Albert Einstein
 • 3  
  Nie takie ważne żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.                                                                                                                              Janusz Korczak
 • 4  
   
 • 5  
   
baner

V Spotkanie się z przedstawicielami Policji

policja2014 20154Dnia 13 maja uczniowie klas gimnazjalnych spotkali się z przedstawicielami Policji Wydziału dla Nieletnich Komendy Powiatowej w Kłobucku. Celem spotkania z uczniami w Łobodnie było omówienie przestępczości dotykającej współczesną młodzież oraz wskazanie bezpiecznego zachowania na terenie szkoły. Podczas pogadanki gimnazjaliści dowiedzieli się o odpowiedzialności karnej za popełnione czyny, jakie postępowanie może doprowadzić do konfliktów z prawem.

Omówiony został również temat konsekwencji prawnych związanych z przestępczością narkotykową, co z prawnego punktu widzenia może grozić za zażywanie i posiadanie narkotyków. Policjanci zapoznali młodzież z procedurami, jakie są podejmowane w przypadku znalezienia u kogoś nielegalnych środków odurzających. Apelowali do młodych ludzi o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na całe późniejsze życie.

Ponadto stróże prawa przedstawili i omówili problem cyberprzemocy, jej przyczyn i sposobów obrony przed nią.Policjanci przestrzegali uczniów przed wyśmiewaniem czy obrażaniem innych za pomocą środków masowego przekazu wyjaśniając, że w internecie tak naprawdę nikt nie jest do końca anonimowy, a zamieszczane przez nas treści mogą zostać łatwo skopiowane i wykorzystywane przez inne osoby. Wskazali gimnazjalistom sposoby prawidłowego reagowania w sytuacjach związanych z tym zjawiskiem, zwłaszcza gdy pojawia się ono ze strony rówieśników.

Nasza szkoła bierze udział w projektach

kapital_ludzki.jpgmleko.pngowoce.pngpierwzse_uczniowskie.pngradosna.png
Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook twitter flicker skype youtube digg