^Back To Top
 • 1  
  Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli.                                                                                    Jan Paweł II
 • 2  
  Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość, a nie jako specjalista.                                                                                                                              Albert Einstein
 • 3  
  Nie takie ważne żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.                                                                                                                              Janusz Korczak
 • 4  
   
 • 5  
   
baner

Kolejny sukces uczniów Gimnazjum ZSP z Łobodna w zmaganiach literacko-historycznych.

piKoKaty2017 2018Dorota Wąs oraz Kornelia Drab zostały laureatkami tegorocznego Literacko-Historycznego Konkursu Wojewódzkiego „Prawda i Kłamstwo o Katyniu”. Ich prace zostały docenione przez komisję konkursową.

23 kwietnia w gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyło się rozstrzygnięcie IX edycji konkursu „Prawda i Kłamstwo o Katyniu”, którego laureatkami zostały Dorota Wąs (III miejsce) oraz Kornelia Drab (wyróżnienie).Dotychczas w konkursie wzięło udział 2123 uczniów z całego województwa śląskiego. Konkurs zachęca młodzież do refleksji i pamięci  o ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia jest Europoseł do Parlamentu Jadwiga Wiśniewska. Jest to  kolejna wygrana naszych uczniów, po ubiegłorocznym sukcesie ucznia Piotra Kasprzyka, finalisty konkursu.

 Pamięć o ofiarach tej zbrodni jest ciągle żywa w narodzie polskim, stąd uczniowie, pisząc prace konkursowe, koncentrują się na poszczególnych biografiach ofiar, szczególnie tych, związanych z naszym rejonem.

Dorota Wąs napisała pracę o lokalnym poecie Władysławie Sebyle urodzonym w Kłobucku, który tworzył w tym samym okresie, co Miłosz czy Gałczyński. Dorota otrzymała jedną z głównych nagród, czyli wyjazd studyjny do Brukseli, gdzie jednym z punktów wycieczki jest wizyta w Parlamencie Europejskim.. Z kolei, Kornelia Drab pisała o znanym hokeiście, dwukrotnym olimpijczyku, Aleksandrze Kowalskim.

Uczennice odebrały nagrody i gratulacje od głównej sponsorki tego konkursu, Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, od Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer, Wicewojewody Mariusza Trepki oraz Dyrektora Oddziału IPN w Katowicach, dr Andrzeja Sznajdera.

Honorowy patronat nad konkursem, jak co roku, sprawowali m.in. TVP Katowice i Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Oddział IPN w Katowicach. Prace konkursowe uczennic, napisane pod kierunkiem mgr Haliny Nowak, zostaną opublikowane w wydaniu książkowym. Uczennicom gratulujemy debiutu literackiego i życzymy dalszych sukcesów.

Nasza szkoła bierze udział w projektach

kapital_ludzki.jpgmleko.pngowoce.pngpierwzse_uczniowskie.pngradosna.png
Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook twitter flicker skype youtube digg